اخبار ویلا ساحل

جدیترین خبرهای دنیای املاک

ونوش

ونوش کجاست؟ + معرفی جاذبه‌های گردشگری آن

همه آنچه باید در مورد ونوش نوشهر و سفر به آن بدانید!

ونوش نوشهر کجاست؟ چگونه به این روستای زیبا برویم؟ آیا خرید ویلا ونوش صرفه اقتصادی دارد؟ جاذبه‌های گردشگری آن کدامند؟ در حقیقت یکی از شگفت‌ انگیزترین و توریستی‌ ترین روستا‌های استان مازندران ونوش نام دارد که می‌ توان گفت تمام زیبایی‌ های طبیعت را به یکباره در خود جای داده است. آب و هوای عالی ونوش و قرار گرفتن آن در فاصله بسیار نزدیک به دریای خزر و جنگل‌ های بکر و سرسبز رشته‌ کوه البرز، آن را به یکی از مقاصد بی‌ نظیر گردشگری تبدیل کرده است. از طرفی همین موضوع باعث شده تا فرصتی بی‌ نظیر برای خرید زمین ونوش و ساخت ویلاهای ساحلی و جنگلی فراهم شود. اگر شما هم کنجکاو شدید تا بیشتر در مورد ونوش نوشهر بدانید تا انتهای متن ما را همراهی کنید.

ونوش کجاست

روستای ونوش کجاست؟

این روستای شگفت‌ انگیز در دهستان کالج شهرستان نوشهر استان مازندران قرار دارد و نام آن در زبان محلی مازندرانی به معنی گل بنفشه است. ونوش در حدود ۱۰ کیلومتر با شهر رویان و ۳۰ کیلومتر با نوشهر فاصله دارد. همچنین در سمت شرق خود با دهستان وازیوار و حسن‌آباد همسایه است.

ونوش روستایی زیبا و توریستی ، از شمال به سواحل زیبای خزر جنوب به سلسله جبال البرز و پوشیده از جنگل سرسبز، غرب به رودخانه کلرود منتهی می گردد. شالیزا ر های پر محصول باغهای مرکبات و درختان صنوبر و . . . هر یک در آرایش هر چه زیبا و افسون کننده ونوش نقش داشته و محل عبور گردشگران جهت دسترسی به روستای نارنج بن ، پاشکلا، خزر تیره، عالم کلا، منوچهر کلا، عزت کاسگر محله ، تاشکو و سپس جاده کدیر و جنگل آب پری و یا به سمت ساحل و شهر رویان از جاده کمر بندی است. مجموعه آبشارهای ونوش در جنوب روستا و در میان ارتفاعات جنگلی علوی کلا واقع شده اند.

ونوش در فاصله ۱۰ کیلومتری غرب شهرستان نور و در کنار جاده فرعی منشعب از جاده ساحلی نور-نوشهر قابل دسترسی است. همچنین فرعی منشعب از جاده رویان به آبشار آب پری به ونوش منتهی میگردد.

چشم‌ انداز زيباي روستاي جلگه‌اي ونوش كه در جوار دريا واقع و از طرفي خانه‌هاي زيبا بنا شده در دامنه كوه و در ارتفاع تپه‌‌ها و ميان درختان جنگلي و روستاي نارنج بن براي هر گردشگر ، مسافر و رهگذر جلوه اي نو و زيبايي خاصي را داشته و بي‌شك باعث استقرار گردشگران براي مدت هر چند كوتاه خواهد شد.

ونوش با ۷۲۰ خانو ار كه قريب به ۳۰۰۰ نفر مي باشد بافت اجتماعي خود را تشكيل و ۸۰۰ الي ۹۰۰ خانوار غير بومي نيز كه مجذوب زيبايي‌ هاي ونوش شده‌ اند در منطقه بصورت دايم و يا فصلي سكونت دارند.

نزديك به ۲۰ شهرک در بافت جغرافيايي روستاي ونوش قرار گرفته كه از اين جمله شهرك‌هاي : نوژن، احسان، ساحل آفتاب، شهرک دريا بيشه، ونوشه، البرز، بهاران، نارنج، دريا ويلا، رز ، بنفشه ، پامچال، سي‌بن، مرواريد، آرش، ياس، كاج شماره يک و . . . گوياي عظمت منطقه توريستي و قدرت گردشگري «ونوش» مي‌باشد.

برنامه احداث ۳ الي ۴ درياچه مصنوعي در شهرك نوژن و احداث بر اساس اصول مهندسي فني سازه و ضد زلزله در شهرک هاي نوژن، احسان ، دريا بيشه و . . . شكوه و جلوه خاصي به منطقه بخشيده و باعث افزايش حضور گردشگران در روستاي ونوش و استقرار در شهر ک هاي مذكور گرديده است

چگونه به روستای ونوش برویم؟

روستای ونوش نوشهر در غرب شهرستان نور قرار گرفته و از مسیر فرعی جاده ساحلی نور نوشهر به راحتی به آن دسترسی دارید. همچنین می‌ توانید از سمت جاده رویان وارد یک مسیر فرعی به آبشار آب پری شده و خود را به ونوش برسانید. در واقع اگر از شهر تهران حرکت می‌کنید، باید از جاده چالوس یا هراز به سمت شهر‌های نور یا رویان بروید؛ سپس از جاده کمربندی رویان به روستای جلگه‌ای ونوش برسید.

بهترین محل اقامت در روستای ونوش نوشهر کجاست؟

طبیعت زیبای ونوش، جاذبه گردشگری بی‌نظیر و آب و هوای عالی آن در کنار دسترسی آسان به جاده‌ های اصلی، باعث شده که سالانه مسافران بسیاری از سراسر کشور، چند روزی را برای استراحت به این منطقه بیایند. به همین دلیل در سال‌ های اخیر سرمایه‌ گذاری‌ های بسیاری برای خرید زمین ونوش و ساخت و ساز ویلا و اقامتگاه انجام شده است. شما هم اگر قصد سفر به شمال و لذت‌ بردن از طبیعت بکر این روستا را دارید می‌توانید به دنبال اجاره ویلا‌های لوکس ساحلی و جنگلی باشید تا سفری رویایی را تجربه کنید.

از طرفی موقعیت عالی روستای ونوش و نزدیکی آن به شهر رویان باعث شده تا علاوه بر دسترسی به جاذبه‌ ها و ساحل این شهر، بتوانید برای اقامت خود در ونوش از هتل‌ ها و سوییت‌ های شهر‌های رویان، نور و نوشهر استفاده کنید.

ونوش کجاست

چه موقع به روستای ونوش برویم؟

ونوش نیز مانند سایر شهر‌ها و روستا‌های شمالی در تمام فصول سال بسیار دیدنی خواهد بود؛ اما با توجه به فاصله کمی که با دریا دارد، در فصل تابستان آب و هوایی شرجی و گرم خواهد داشت. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که فصل‌ های پاییز و زمستان هوا بسیار سرد بوده و در بسیاری از مواقع خبری از برف نیست.

از همین رو می‌توان مناسب‌ ترین فصل برای سفر به ونوش را بهار و به خصوص اردیبهشت‌ ماه دانست. چرا که در این زمان شرایط آب و هوایی خنک و معتدل بوده و چشم‌ اندازهای زیبایی نیز از طبیعت را شاهد خواهید بود.

چرا در ونوش ویلا بخریم؟

از مناطق عالی برای سرمایه‌ گذاری در خرید و فروش زمین و ویلا در میان شهر‌های شمالی، ونوش است. در حقیقت به دلیل دسترسی عالی به جاده هراز و چالوس، همچنین نزدیکی به شهر‌های رویان و نوشهر، می‌ توان گفت فرصت طلایی برای خرید ویلا ساحلی ونوش فراهم شده است.

همچنین وجود ویلا‌های متنوع در شهرک‌ های ساحلی و جنگلی همچون شهرک دریا بیشه، شهرک البرز، شهرک آفتاب، شهرک ارکیده، شهرک آراد و… باعث شده تا با هر بودجه‌ای که باشید، به راحتی بتوانید ویلایی مناسب پیدا کنید. این موضوع علاوه بر این که یک سرمایه‌گذاری عالی برای آینده تلقی می‌شود، این امکان را برای شما فراهم کرده تا چند مدتی در ویلای شخصی خود از آب و هوای مطبوع، ساحل بکر و جنگل‌های زیبای شمال لذت ببرید.

ونوش کجاست

جا‌های دیدنی و گردشگری ونوش نوشهر کجاست؟

ونوش در نزدیکی روستا‌های سر سبز و خوش آب و هوای نارنج بن، پاشاکلا، خزر تیره، عالم کلا، منوچهر کلا، عزت کاسگر محله و تاشکو قرار دارد و به همین دلیل به جاذبه‌ های گردشگری این مناطق نیز دسترسی آسانی خواهد داشت. اگر سری به حدود ۶ کیلومتری جنوب روستای ونوش بزنید، در دل ارتفاعات جنگل علوی کلا، آبشار‌های حیرت‌ انگیز ونوش را خواهید دید. همچنین دریاچه دشت ممرز یا دریاچه ارواح در ۱۲ کیلومتری جنوب روستای ونوش وجود دارد که چشم‌ اندازی رازآلود را پدید آورده است.

سؤالات متداول

ونوش نوشهر کجاست؟

از روستا‌های توریستی استان مازندران است که در دهستان کالج شهرستان نوشهر قرار دارد.

آیا خرید ویلا ونوش آینده خوبی دارد؟

بله. به طور کلی می‌ توان گفت این روستای توریستی در نوشهر علاوه بر آب و هوای عالی و فاصله کم با دریا و جنگل، دسترسی آسانی به شاهراه‌ های اصلی شمال کشور دارد.

در روستای زیبای ونوش کجا اقامت کنیم؟

اگر قصد چند روز اقامت و گردش در این روستا را دارید، می‌توانید از هتل‌ها و سوییت‌ های شهر‌های رویان، نور و نوشهر استفاده کنید.

چگونه در ونوش نوشهر زمین بخریم؟

برای خرید ویلا، زمین و آپارتمان در ونوش، بهتر است با یک مشاور املاک معتبر مشورت کنید، برای این منظور می‌توانید از کارشناسان ویلا ساحل به شماره ۰۹۹۰۱۰۵۱۰۰۵ کمک بگیرید.

سخن آخر

در متن بالا به صورت کامل شما را با روستای توریستی ونوش نوشهر در استان مازندران آشنا کردیم. همچنین در مورد زیبایی‌های طبیعی و گردشگری این منطقه مطالبی را برای شما توضیح دادیم. روستای جلگه‌ای ونوش از یک طرف به دریای زیبای خزر و در سمت دیگر خود به جنگل‌ ها‌ی سرسبز و رودخانه کلرود منتهی می‌شود. همین موضوع باعث شده که فرصتی طلایی برای سرمایه‌گذاری فراهم شود.

از همین رو چنانچه قصد خرید ویلا ساحلی ونوش یا خرید زمین ونوش را داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان ویلا ساحل مشورت کنید. به نظر شما آینده سرمایه‌گذاری در این روستای زیبا چگونه خواهد بود؟

Leave a Reply

Your email address will not be published.